window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-TME3E7X4M7'); (function(w, d, s, l, i) { w[l] = w[l] || []; w[l].push({ 'gtm.start': new Date().getTime(), event: 'gtm.js' }); var f = d.getElementsByTagName(s)[0], j = d.createElement(s), dl = l != 'dataLayer' ? '&l=' + l : ''; j.defer = true; j.src = 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id=' + i + dl; f.parentNode.insertBefore(j, f); })(window, document, 'script', 'dataLayer', 'GTM-NXTRP8H');
Największy samolot pasażerski produkcji Boeinga.

Największy samolot pasażerski produkcji Boeinga to Boeing 747-8. Jest to czwarta generacja popularnej serii samolotów Boeing 747, znanego także jako Jumbo Jet.Boeing 747-8 jest większy od poprzednich wersji tej linii, takich jak 747-400. Jest to samolot szerokokadłubowy, zdolny do przewożenia większej liczby pasażerów lub ładunku w porównaniu do wcześniejszych modeli.

Jumbo Jet jest znany ze swojego charakterystycznego wyglądu - długiego profilu, dwóch pokładów oraz charakterystycznej garbu na grzbiecie kadłuba.  Samolot dalekiego zasięgu, Boeing 747 zdolny jest do przewożenia dużej liczby pasażerów na trasach międzykontynentalnych.  Otwierało to nowe możliwości podróżowania dla milionów ludzi na całym świecie.

Boeing 747-8 występuje w dwóch konfiguracjach: 747-8 Intercontinental (pasażerski) i 747-8 Freighter (cargo). Jego maksymalna liczba pasażerów w typowej konfiguracji wynosi około 467 osób, a zasięg sięga około 14 320 kilometrów.

Boeing zaprezentował Jumbo Jet po raz pierwszy w 1968 roku. Boeing 747 stał się pierwszym szerokokadłubowym samolotem pasażerskim na świecie i zapoczątkował nową erę w lotnictwie cywilnym. Ponadto, Boeing 747 odegrał istotną rolę w przewozie ładunków towarowych. Linie lotnicze wykorzystują warianty towarowe tego samolotu, takie jak Boeing 747-8F, do transportu dużych ilości towarów na odległe dystanse to efektywny i niezawodny sposób przemieszczania towarów na całym globie.

Linie lotnicze, rządy i wojsko wykorzystują Jumbo Jet do przeprowadzania misji rządowych i wojskowych, wykorzystując go jako platformę do transportu personelu, sprzętu oraz pomocy humanitarnej w czasie kryzysów i katastrof naturalnych.

Jeżeli interesujesz się lotnictwem, zarezerwuj swój lot już dziś !