window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-TME3E7X4M7'); (function(w, d, s, l, i) { w[l] = w[l] || []; w[l].push({ 'gtm.start': new Date().getTime(), event: 'gtm.js' }); var f = d.getElementsByTagName(s)[0], j = d.createElement(s), dl = l != 'dataLayer' ? '&l=' + l : ''; j.defer = true; j.src = 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id=' + i + dl; f.parentNode.insertBefore(j, f); })(window, document, 'script', 'dataLayer', 'GTM-NXTRP8H');
Od marzeń do celów – jak powstała firma Boeinga?
Historia firmy Boeing sięga początku lat ubiegłego wieku przypadających w złotym okresie lotnictwa i rozwoju technologii. Firma Boeing została założona przez Williama Boeinga na początku lat 20. XX wieku. William Boeing, od wczesnych lat młodości interesował się lotnictwem oraz technologią. W 1916 roku Boeing założył swoją pierwszą firmę lotniczą, w kolejnym roku firma Boeinga otrzymała zamówienia od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W trakcie I wojny światowej Boeing skoncentrował się na produkcji samolotów wojskowych i zaopatrzeniu sił powietrznych. Po wojnie firma zaczęła się rozwijać, wprowadzając nowe modele samolotów cywilnych.
W 1933 roku Boeing wprowadził na rynek Model 247, który był jednym z pierwszych samolotów pasażerskich z metalowym kadłubem, zamkniętą kabiną dla pilotów oraz silnikami umieszczonymi w gondolach na skrzydłach. Podczas II wojny światowej Boeing był jednym z głównych producentów bombowców, w tym znanej serii B-17 Flying Fortress.
W kolejnych latach, Boeing kontynuował rozwijanie nowoczesnych odrzutowców również pasażerskich. W latach 50. wprowadzono model 707, który stał się jednym z pierwszych komercyjnych samolotów odrzutowych. Historia firmy Boeing trwa do dzisiaj. Jak podaje www.wnp.pl, według danych podanych przez producenta tylko w ubiegłym roku powstało 528 maszyn z czego 396 z gamy 737 oraz 73 z modelu 787.


737 Flight Club


737 Flight Club to jedyne miejsce w Polsce gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy pilot maszyny spod loga Boeinga. W naszym klubie czeka na Ciebie realistyczny i niesamowicie odwzorowany kokpit Boeing 737 na którym ćwiczą najwybitniejsi piloci samolotów pasażerskich. Już dzisiaj masz szansę zostać asem przestworzy. Wiemy, że pilotowanie takiej maszyny bywa trudne ale nie martw się! W spełnieniu marzeń pomoże Ci wykwalifikowany instruktor samolotów pasażerskich. W naszym klubie spotka Cię niesamowita atmosfera lotnictwa oraz niezapomniane doznania. Zajrzyj do 737 Club wieczorem i dołącz do imprezy dla wszystkich entuzjastów z koktajlami lotniczymi oraz muzyką na żywo.

Jeżeli chcesz stać się pilotem jednej z kolejnych maszyn firmy Boeing zarezerwuj swój lot w symulatorze Boeing 737 już dziś!